VIDEO: Unikátna prírodná kaďa ponúka priestor na celoročné kúpanie

VIDEO: Unikátna prírodná kaďa ponúka priestor na celoročné kúpanie

Aj keď v kalendári je stále ešte len apríl, počasie vonku vyzerá akoby sme preskočili jar a vhupli rovno do leta. Teploty na teplomeroch sa šplhajú na tropické hodnoty a niektorí odvážlivci už vyskúšali aj prvé tohtoročné kúpanie na našich vodných plochách. Miesto, o ktorom píšeme v dnešnom článku je však iné. Kúpanie v ňom je totižto možné počas celého roku!

Hovoríme o prírodnej kadi – malom jazierku na Liptove, konkrétne v dedinke Liptovský Ján. Traduje sa, že ako prvé si blahodárne účinky vody, ktorá tu vyviera všimli miestne obyvateľky, keď tu v dávnych časoch chodili prať svoje oblečenie. Na tomto mieste teda vybudovali akési prírodne “jacuzzi”. To dnes láka množstvo turistov.

Takto vyzerá prírodné “jacuzzi” – kaďa, v ktorej sa dá kúpať aj počas zimných mesiacov.
Voda si počas celého roka drží príjemnú teplotu okolo 20 stupňov Celzia. Pobyt v nej sa doporučuje na maximálne 20 minút, potom vám minerály nachádzajúce sa vo vode môžu začať spôsobovať pichľavú bolesť. Hneď pri kadi je pár lavičiek, na ktorých si viete pohodlne zložiť veci. Pár krokov ďalej vyviera prameň, z ktorého si môžte liečivú vodu nabrať do fľašiek alebo ochutnať priamo na mieste. My sme sa na toto miesto boli pozrieť na konci februára, viac sa už dozviete v našom videu:

Autor článku: ADVENTURE HUNTERS

 

One Reply to “VIDEO: Unikátna prírodná kaďa ponúka priestor na celoročné kúpanie”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *