VIDEO: Tajomné zrúcaniny ukryté v čarovnej prírode

VIDEO: Tajomné zrúcaniny ukryté v čarovnej prírode

Opäť sme sa vybrali hľadať skryté krásy Slovenska. Tentokrát sme si zvolili dokonca dve miesta, ktoré sú od seba vzdialené len pár minút cesty autom. A to zrúcaniny kláštora Katarínka a hradu Dobrá Voda. 

Náš trip štartujeme ráno o osmej v Trnave, odkiaľ vyrážame autom smer dedinka Dechtice. Cesta aj so zástavkou na kávičku nám trvala necelú polhodinku. Za dedinou odbočujeme na štrkovú cestu, lemovanú nádhernými rozkvitnutými ovocnými stromami (čekuj dronové zábery vo videu). Potom už sme auto odparkovali na prírodnom parkovisku a vydali sa na túru, lepšie povedané prechádzku smer zrúcanina kláštora Katarínka. Kam sme dorazili po ďalšej polhodinke cesty lesom.

Pozostatky komplexu kláštora sv.Kataríny v horách neďaleko Trnavy.

Zrúcanina sa nachádza v naozaj nádhernej prírode, ktorej krása bola ešte viac zvýraznená aktuálnym ročným obdobím. Kedže sme mali v ten deň ešte v pláne jednu destináciu, tak sme tu strávili len čas nevyhnutný na natočenie záberov pre naše video a pokračovali ďalej. Pre tých, ktorí hľadajú chvíľku pokoja a oddych od rušného mestského života, je toto miesto ideálne na strávenie pár hodín. Okolie ponúka priestor na prechádzku, lavičky na oddych či ohniská na opekanie.

Okolitá príroda bola naozaj nádherná!

My sme však pokračovali ďalej smer Dobrá Voda. Kam sme sa dostali autom asi za 15 minút. To parkujeme za dedinou pred vstupom na miestny cintorín, keďže cesta za našou ďalšou lokalitou vedie práve tadiaľ. Potom opäť prechádzka lesom, kde po ceste nájdeme prastarý židovský cintorín či obrovské mravenisko (uvidíš vo videu!). Po necelej polhodinke lesom sme dorazili ku pozostatkom hradu Dobrá Voda, ktoré doslova pohltil okolitý les. Toto miesto by sme oproti predošlému označili ako viac dobrodružnejšie a návšteva v noci musí vzbudzovať rešpekt! Lešenie, ktoré sme tu našli nám napovedalo, že pravdepodobne dobrovoľníci sa snažia o aspoň čiastočnú rekonštrukciu objektu. Nám poskytlo takýto nádherný výhľad!
Kto by čakal lešenie uprostred lesa?

Ak ťa predchádzajúcich pár riadkov zaujalo, tak si určite pozri celé video z nášho výletu!

Autor článku: ADVENTURE HUNTERS

One Reply to “VIDEO: Tajomné zrúcaniny ukryté v čarovnej prírode”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *