OPUSTENÝ KOMPLEX LÁKA ZVEDAVCOV

OPUSTENÝ KOMPLEX LÁKA ZVEDAVCOV

Opustených rekreačných komplexov máme na Slovensku desiatky. Dokazujú to aj naše videá, v ktorých sa im snažíme pozrieť na zúbok. Inak tomu nebolo ani teraz. Neďaleko Žiliny v dedinke zvanej Zbyňov sa nachádza opustený tábor, ktorý kedysi patril ŽSR (a podľa tabule aj dodnes patrí) a slúžil primárne na rekreáciu detí a zamestnancov ŽSR. Ako však vyzerá dnes?

Celý komplex tvorí viacero budov. Hlavnú budovu vďaka svojej polohe vidno z rôznych miest Rajeckej doliny aj z niekoľkých kilometrov. Prístupová cesta ku komplexu je z buď asfaltkou z dedinky Zbyňov, alebo lesnou cestou z Rajeckých Teplíc. Okrem hlavnej budovy, ktorá ti ako prvá padne do oka sa tu nachádzajú aj menšie drevené chatky a jedna menšia murovaná budova.
Hlavná budova komplexu, ktorú vďaka jej polohe vidno už z niekoľkých kilometrov.

Pri vstupe nás ako väčšinou víta tabuľa Zákaz vstupu. Máme info, že ju chodia kontrolovať aj hliadky PZ. My sme však počas našej návštevy mali šťastie. Vďaka tomu sme zistili, že areál sa v súčasnosti využíva ako paintballové ihrisko. Z našich skúseností z minulých urbexov sme zvyknutí, že nachádzame zaujímavé veci či predmety. Či sme niečo našli aj teraz sa už dozvieš v našom najnovšom videu:

Takto teda vyzerá opustený rekreačný komplex v Zbyňove dnes. Na záver ti ešte prinášame zopár fotiek:

Menšie drevené chatky na úpätí lesa.

Interiér hlavnej budovy.

 

Pohľad z vtáčej perspektívy.
Autor článku: Adventure Hunters

One Reply to “OPUSTENÝ KOMPLEX LÁKA ZVEDAVCOV”

  1. Fungovalo to tak 20 rokov dozadu naposledy. Bolo to super.. Bolo to podobné ako komplex v Trusalovej. Krásne prostredie. Nechali to schátrať pretože sa im nepodarilo z toho vytrieskať peniaze..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *