ODSTRÁNILI ADRENALÍNOVÚ HOJDAČKU V LIETAVSKEJ SVINNEJ?

ODSTRÁNILI ADRENALÍNOVÚ HOJDAČKU V LIETAVSKEJ SVINNEJ?

O adrenalínovej hojdačke v Lietavskej Svinnej sme počuli už dávnejšie a mali sme ju v pláne navštíviť. Potom nás ale zaskočila správa, že ju chcú odstrániť kvôli návštevníkom, ktorí tu zanechávajú neporiadok. Preto sme sa rozhodli to ísť skontrolovať.
Vydali sme sa teda do obce Lietavská Svinná, ktorá leží cca 10 kilometrov od Žiliny. Odtiaľto by sme sa mali po zelenej značke dostať k miestu, kde sa hojdačka nachádza. Táto značka vedie cez kopec do Rajeckých Teplíc, odtiaľ to ale trvá dlhšie. Auto parkujeme pri obecnom úrade a začíname peší výstup. Po ceste sa pýtame miestnych, či ideme správne. Vzhľadom na naše mladé nohy nám odporúčajú cestu priamo do kopca. Ževraj je to rýchlejšie. Zanechávame teda cestu po zelenej značke a púšťame sa do poriadne strmého stúpania. Hore sa to dalo zvládnuť, dole to bol zabijak pre kolená. Ale to už predbiehame.

Počas celého výstupu na nás dával pozor Lietavský hrad.

Podľa fotiek z internetu sme vydedukovali, že hojdačka by mala byť umiestnená na kopci oproti Lietavskému hradu. Preto hneď ako sme zišli z asfaltky na poľnú cestu smerom do kopca a uvideli ho na opačnej strane, vedeli sme, že ideme správne. Pohľad naň nás sprevádzal počas väčšiny výstupu. Na jeho konci sme sa dostali na rázcestie, kde sme opäť našli našu zelenú značku. Kúsok od rázcestia smerom doľava sme uvideli malý prístrešok na občerstvenie s lavičkou. To je miesto, kde má byť hojdačka! Či tam ešte stále bola, sa dozvieš v našom videu!Ak si teda pozorne pozeral naše video vieš, že hojdačka stále funguje! Pribudla k nej však tabuľa s výstražným nápisom. Nás trochu mrzí, že aj v roku 2018 musíme byť svedkami toho, že ľudia si mýlia les so smetiskom. Našťastie nateraz hojdačka ostáva funkčná a my ti ju musíme iba odporučiť. Je to skvelý zážitok!
Autor článku: Adventure Hunters

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *