Neobvyklé miesto láka nejedného fanúšika Pána prsteňov

Neobvyklé miesto láka nejedného fanúšika Pána prsteňov

Diskutovať o tom, že na Slovensku má trilógia Pán prsteňov množstvo fanúšikov, by asi bolo zbytočné. Otázne je, koľko z nich tuší, že na Slovensku sa nachádza neobvyklé miesto, ktoré sa nápadne podobá tomu, ktoré opisoval J.R.R. Tolkien vo svojich knihách. 

Presne tak! Nemusíme cestovať na Nový Zéland. Slovenský Hobitov nájdete za obcou Liptovská Teplička neďaleko Popradu. My sme návštevu tohto miesta spojili s návštevou Vysokých Tatier. Cesta autom zo Starého Smokovca nám trvala asi trištvrte hodinu. Trasu pred vstupom do dedinky lemuje nádherná príroda. Keď sme dorazili, márne sme hľadali tabuľu, ktorá by nás navigovala k nášmu cieľu. Našťastie zafungovalo staré dobré opýtanie sa miestnych, ktorí nás poslali smerom za dedinu. Auto sme zaparkovali pod kopcom, na ktorom sa nám už črtali siluety pripomínajúce domčeky zo slávneho románu.

Tak bývajú tu Hobiti, či nie?

Neváhali sme a vydali sme sa ich preskúmať. Každé “obydlie” malo svoje číslo a veľká väčšina bola zamknutá. Na naše sklamanie sme však žiadnych Hobitov nenašli. Tak načo potom slúžia?

Domáci tu uschovávajú svoju úrodu zemiakov.

Za každými dvierkami sa nachádza vyhĺbená asi dvojmetrová jama, do ktorej domáci obyvatelia ukladajú svoju úrodu zemiakov. Tá potom vydrží dlhšie. Ide teda o akési pivničky. Podľa čísel vedia, ktorá komu patrí. Niektoré sú už opustené a môžte do nich nakuknúť. Aj napriek tomu, že nejde o obydlia Hobitov, je toto miesto nádherné a má svoju jedinečnú atmosféru. A to hlavne v mesiacoch, keď je tráva naokolo krásne zelená. Myslím teda, že je ten najvhodnejší čas, to ísť preskúmať. Tak načo ešte čakáš? Prechádzka pomedzi pivničky vám zaberie maximálne hodinku. Samozrejme záleží od toho, koľko fotiek si budete chcieť spraviť.

Autor článku: HEFE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *