Najkrajšie miesto v BARCELONE, ktoré musíš navštíviť!

Najkrajšie miesto v BARCELONE, ktoré musíš navštíviť!

Barcelona je jedno z najkrajších miest, ktoré som za svoju “cestovateľskú kariéru” navštívil. Na poznávanie katalánskej metropoly sme si zvolili koniec mája. V praxi to znamenalo ideálne počasie na pamiatky, prechádzky mestom a keby sme mali o deň viac času, stihli by sme sa aj okúpať v mori. Čo bolo ale podľa mňa to najkrajšie, čo sme v Barcelone objavili?

Toto miesto by si márne hľadal v TOP 10 na stránkach ako Tripadvisor. Nám ho ukázala kamarátka Monika, ktorá v tom čase v Barcelone pracovala. Už teda asi tušíš, že nepôjde o baziliku Sagrada Familia, slávnu ulicu La Rambla či futbalový stánok Camp Nou. Miesto, ktoré mňa osobne očarilo najviac sa volá Bunker del Carmel. Ide o výhliadku, ktorá ponúka 360-stupňový pohľad na mesto Barcelona. Nachádza sa v štvrti Carmel a nadmorská výška je 262 metrov. Počas španielskej občianskej vojny tu bola umiestnená protilietadlová bojová technika.

Takto vyzerá pohľad z Bunker del Carmel počas dňa. Zdroj: atlasobscura.com

Dnes toto miesto dýcha bohémskou atmosférou. Stretávajú sa tu prevažne mladí domáci, ale zatúlajú sem aj turisti. Hlavne tí, ktorí majú dobrodružstvo v krvi – nomádi, backpackeri alebo ako už ich nazveme. Je to oáza pokoja v inak rušnej, turistami preplnenej metropole.

A takto vyzerá pohľad v noci.

My sme sa sem vybrali podvečer nášho prvého barcelonského dňa. Ešte predtým ako sme vyrazili, sme absolvovali návštevu miestneho obchodíku a kúpili “povinnú výbavu” – fľašu kvalitného španielskeho vína. Potom nám už nič nebránilo aby sme nasadli na autobus mestskej hromadnej dopravy (číslo si fakt nepamätám), ktorý nás vyviezol až pod vrchol kopca. Cesta z centra trvala cca 25 minút. Odtiaľ ešte necelých desať minút pešo a boli sme na mieste. Hneď ako som vkročil na toto miesto, som cítil tú neskutočnú atmosféru, ktorá ma doslova pohltila. Čoho dôkazom je aj jediná fotka, ktorá sa mi podarila na tomto mieste odfotiť. Aj to už po tme, keď sme v noci odchádzali. Na fotenie som úplne zabudol. Jediné čo som chcel, bolo vychutnať si prítomný okamih. A to sa podarilo. Po príchode sme si celé miesto obišli, aby sme našli ten správny flek na sedenie na slnkom vyhriatom betóne – pozostatku po vojnovej technike. Následne sme si už len otvorili fľašu vínka a ani nevieme ako nám ubehli ďalšie tri hodinky strávené rozprávaním o živote, cestovaní, zážitkoch či “starých” časoch.

Práve preto považujem toto miesto za najkrajšie v Barcelone. A určite odporúčam jeho návštevu každému z vás pri potulkách katalánskou metropolou.

Autor: HEFEPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *