Jedinečná oáza pokoja len pár desiatok metrov od rušných Seneckých jazier

Jedinečná oáza pokoja len pár desiatok metrov od rušných Seneckých jazier

V kalendári máme síce ešte len začiatok mája, no čísla na teplomeroch nám už dobré dva týždne ukazujú tropické hodnoty. Takéto počasie je pre našu krajinu nezvyčajné. My sme sa ho rozhodli využiť na prvé tohtosezónne kúpanie. Zvolili sme si na to oblasť Senca. Pred populárnymi seneckými Slnečnými jazerami sme však uprednostnili malé jazierko, ktoré sa nachádza neďaleko. 

Toto jazierko aj počas letnej sezóny ponúka pokoj, súkromie a priestor na dokonalé zrelaxovanie v prírode. Nevedie k nemu žiadna spevnená prístupová cesta, preto ho pozná naozaj málo ľudí. Na ceste k nemu musíte prekonať obrábanú poľnohospodársku pôdu. Keď tu predsa len niekoho stretnete na 99% to bude miestny. Zaujímavosťou je, že vzdušnou čiarou sa od areálu Slnečných jazier nachádza doslova len pár desiatok metrov. Oddeľuje ho však plot.
Malé jazierko ponúka priestor na dokonalé zrelaxovanie v prírode.

Vďaka svojim rozmerom jazierko ponúka počas leta vodu s príjemnými teplotami. My sme ho ale navštívili v polovici apríla a môžeme povedať že voda bola ešte poriadne studená. Odhadom mohla mať takých 16-18 stupňov Celzia. Takže nič pre ľudí milujúcich exotické destinácie a vodu s teplotou 25 a viac stupňov. My sme sa ale okúpali a aj napriek tomu, že neholdujeme žiadnemu druhu otužovania, sme prežili bez ujmy na zdraví. Viac sa už dozviete v našom videu:

Autor článku: ADVENTURE HUNTERS


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *