FASCINUJÚCI pohľad na hrad STREČNO ponúka NOVOOTVORENÁ VÝHLIADKA

FASCINUJÚCI pohľad na hrad STREČNO ponúka NOVOOTVORENÁ VÝHLIADKA

S výhliadkami sa nám v poslednom čase na Slovensku roztrhlo vrece. My sme tento fakt využili na menšiu poldennú turistiku. Vybrali sme si konkrétne novootvorenú výhliadku na vrchu Špicák nad hradom Strečno, ktorá ponúka fascinujúci pohľad na celú okolitú dolinu rieky Váh. 

Náš výlet začíname na parkovisku priamo pod hradom Strečno. Je síce platené, ale za smiešne 2 € na deň. Hneď na parkovisku a potom aj celý výstup je cesta na výhliadku výborne značená. Tí s lepším zrakom si ju dokonca tam niekde hore v korunách stromoch určite všimnú. Podľa článku na internete, ktorý sme si pred cestou prečítali by nám to malo do cieľa trvať asi 45 minút. Vydávame sa teda na cestu.
Po necelej trištvrte hodine sa nám pred očami zrazu zjavil náš cieľ.

Cestu hore sme si však predstavovali trochu inak. Možno nás zmiatol ten čas, za ktorý sme mali byť hore. Je síce pravda, že nám to trvalo necelú trištvrte hodinku, no zato to bol poriadny “stupák”! Určite ti odporúčame pevnejšiu turistickú obuv, a nie botasky (ako sme mali my). Oceníš to hlavne cestou dole. Avšak výhľad, ktorý sa nám naskytol v cieli stál rozhodne zato! Veď posúď sám:

Nádherný, doslova fotogenický pohľad z výhliadky na vrchu Špicák.
Dosť bolo ale kecov, pozri si celé naše video z tohto výletu:

Dúfame, že sa ti naše video aj článok páčil. Ak hej a máš záujem o ďalšie podobné, daj nám odber tu! Ďakujeme.

Autor článku: ADVENTURE HUNTERSPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *