Do New Yorku sa musíš zaľúbiť!

Do New Yorku sa musíš zaľúbiť!

Musím sa priznať, že návšteva USA ma nikdy nelákala. A keď už by som si mal vybrať, tak určite zvolím západné pobrežie. Proste slnko, more a Blink 182 = California. Ako to už býva, osud to zariadil úplne inak. Moja prvá návšteva krajiny za “veľkou mlákou” smerovala na východ s príletom a zástavkou v New Yorku. A musím sa priznať, že som to bral skôr ako nutné zlo, pred pokračovaním nášho tripu za pre mňa oveľa dôležitejšími povinnosťami, o tom ale nabudúce.

Ako som povedal, návšteva New Yorku ma nikdy nelákala. Bral som ho ako veľké, nudné mesto z amerických seriálov. Prílet na JFK a nasledujúca hodina metrom na naše airbnb ubytko v Harleme ma v tom len utvrdila. Potom ale prišiel druhý deň ráno a cesta metrom na južný cíp Manhattanu, kde sme vystúpili v úplne inom New Yorku. Vtedy mi padla sánka. Architektúra, mrakodrapy, všadeprítomné helikoptéry, žlté taxíky a všetko to ostatné. Pochopil som, že už nie som v mojej Európe, toto je proste Amerika!

Vedeli ste o tom, že pre nás najväčší symbol New Yorku – Socha slobody – sa vlastne v New Yorku ani nenachádza. Leží v New Jersey. A vôbec nie je taká obrovská.

Na mojom zozname vecí, ktoré musím určite vidieť v New Yorku sa nachádzala jediná vec – klub CBGB, keďže zbožňujem Ramones. Po príchode na miesto som na moje sklamanie zistil, že dnes už bývalé priestory tohto legendárneho klubu slúžia ako obchod s predraženými “rockerskými” handrami. Na opačnej strane ulice však zašlú slávu kolísky amerického punkrocku pripomína takáto nádherná maľba a Joey Ramone pripravený chrániť ozajstnú hudbu.

 

Snažil som sa tváriť normálne.

Kedže sme pobehali všetky možné aj nemožné pamiatky a miesta v New Yorku, vedel by som tu písať o každom zvlášť. Brooklyn bridge, Madison Square Center, Top of the Rock, Central Park a ďalšie. O to mi ale v tomto článku nešlo. Skôr o ten pocit, ktorý vo mne toto veľkomesto zanechalo. Odkedy som sa z USA vrátil, mám neskutočnú chuť ísť naspäť. Myslím konkrétne New York. Zažiť tú neopakovateľnú atmosféru, ktorá ostala živá v mojom srdci. A ja to neviem pochopiť, čím to je. Jediné, čo viem, že sa tam raz určite vrátim! Jednoducho som sa zaľúbil. Máš to tak aj ty?
Autor článku: HEFE

One Reply to “Do New Yorku sa musíš zaľúbiť!”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *