VIDEO: Čo sa nachádza v strede Európy?

VIDEO: Čo sa nachádza v strede Európy?

To, že Slovensko leží v srdci Európy, je každému jasné pri pohľade na mapu. Vedeli ste ale, že na Slovensku máme geografický stred Európy? Pre všetkých hrdých Slovákov, ktorí už chceli otvárať šampanské doplním, že síce máme na Slovensku miesto, ktoré sa označuje ako geografický stred Európy, ale to majú napríklad aj Česko, Litva, Nemecko, Poľsko a ďalšie štáty. Tak ako to teda je v skutočnosti?

Stred Európy je abstraktný pojem, niečo ako “začiatok Petržalky” v realitách. Ide skôr o niečo symbolické a vzhľadom na mnohé faktory je jeho určenie prakticky nemožné. To ale neznamená, že ten slovenský stred Európy nestojí za návštevu. Nachádza sa v malebnej prírode stredného Slovenska pri obci Krahule, neďaleko Kremince.

“Kremnica je malebné mestečko a my sme sa naň pozreli aj z vrchu – sleduj vo videu.”

Samotné miesto nášho stredu Európy je vlastne pamätný kameň. Na internete sme sa dočítali, že má tvar nahor vztýčenej rugbyovej lopty (zaujímavé). Viac sa už, ale dozvieš v našom videu:

Môžeme povedať, že miesto je na pár minútovú návštevu, ale keď to spojíte s prehliadkou mestečka Kremica, lyžovačkou na Krahuliach, či turistikou v okolitej nádhernej prírode, určite nebudete ľutovať.

Autor článku: ADVENTURE HUNTERS

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *