10 najdivnejších názvov obcí na Slovensku!

10 najdivnejších názvov obcí na Slovensku!

O tom, že slovenčina je ľúbozvučný jazyk, netreba diskutovať. Názvy miest a dedín na Slovensku to len potvrdzujú. Každý z nás pozná prinajmenšom pár takých, ktoré vyčaria úsmev na tvári. My sme sa rozhodli vybrať 10 tých najbizarnejších. A bola to veru fuška. Pri prehľadávaní mapy a vašich návrhov z ankety na Facebooku by sme ich vybrali hádam aj sto. Nakoniec ale zvíťazilo týchto desať!S výberom tých najdivnejších názvov obcí na Slovensku ste nám na Facebooku pomáhali aj vy. Ďakujeme!

  1. Popudinské Močidľany – Dedinka na Záhorí, ktorá sa nachádza neďaleko kráľovského mesta Skalica vznikla spojením obcí Popudiny a Močidľany.
  2. Dojč – Ostávame na Záhorí. Našim ďalším umiestneným je dedinka, ktorej názov môže symbolizovať obľúbenú aktivity novorodencov. Alebo má niečo spoločné s nemčinou?
  3. Omšenie – Neďaleko od Trenčína… leží táto dedinka. A na silno katolíckom Slovensku musí vyvolávať rozpory. Veď predsa zakazuje bohoslužby. “Omše? – Nie!”
  4. Slopná – V našom zozname táto dedinka nemôže chýbať! Vo svojom názve predsa nesie pomenovanie obľúbeného, ba až národného športu všetkých Hejslovákov – slopanie. Zaujímalo by náš, čo tam robia ľudia, keď neslopú?
  5. Lopušné Pažite – Dedinka, ktorá sa nachádza na Kysuciach, neďaleko Žiliny. Jej botanický názov by sme si vedeli predstaviť aj ako meno pre punkovú kapelu. “Karpatské Chrbáty a Lopušné Pažite sa vydávajú na spoločné turné!”

Zaujíma ťa, kto sa umiestnil v našom rebríčku ďalej? Sleduj naše video:
 

Na záver už len pripomenieme, že ide o náš subjektívny rebríček, s ktorým sa ty možno nestotožníš. Ak máš nejakého favorita, ktorého by si uprednostnil ty, napíš nám ho do komentára! Či už tu alebo priamo pod video na Youtube! Nabudúce sa pozrieme na 10 najbizarnejších názvov miest a obcí na svete.
Autor článku: Adventure Hunters

6 Replies to “10 najdivnejších názvov obcí na Slovensku!”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *